Як звучить Україна? Справедливість варта того, щоби битися Правосуддя, яке захищатиме Корупція означатиме тюрму Ми станемо багатшими Україна матиме високотехнологічну економіку Олігархи стануть законослухняними Фінансова система Економіка має жити Держава для людини Якісна та доступна медицина Освіта має шукати таланти Соціальна політика Культура – місце сили й духу Нові підходи до управління державою Парламент Державний апарат Європейська безпека і дипломатія Боронитимемо тих, хто боронить Україну Забезпечимо неминучість перемоги Підтримка внутрішньо переміщених осіб Наблизимо повернення Криму Україна на міжнародній арені

Зробимо державний апарат компактним та ефективним

Ми зробимо державний апарат компактним і ефективним, а також скоротимо непотрібну частину його функцій. Наша ціль – щоб громадянин не стикався з чиновником, а держава через сучасні електронні інструменти надавала якісні державні послуги людям і бізнесу.

Ми проведемо масштабну трансформацію всього державного апарату та реорганізацію його бізнес-процесів. На першому етапі ми скоротимо всі непотрібні функції держави. На другому етапі ми визначимо функції, які замість держави може виконувати приватний сектор — передамо їх туди й забезпечимо аутсорс непрофільних функцій. На третьому етапі ми перебудуємо бізнес-процеси всередині державного апарату, щоб зробити їх ефективними й раціональними. На четвертому етапі ми завершимо реструктуризацію державного апарату шляхом переведення його роботи в єдину інтегровану цифрову інформаційну систему.

Ми створимо електронний кабінет громадянина, за допомогою якого людина зможе замовляти та отримувати усі можливі послуги від держави. Це стане зручним, простим і сучасним вікном спілкування держави і громадянина. У цьому кабінеті людина зможе отримати автоматичне нагадування про наближення часу для сплати податку або замовити потрібнийсервіс.Ця платформа буде єдиною точкою входу і дозволятиме інтегрувати існуючі та нові платформи (кабінет пацієнта, кабінет власника авто, податковий кабінет тощо).

Призначення на державну службу будуть відбуватися на прозорих і професійних конкурсах, а працювати на державу стане престижно і поважно. Конкурси будуть проводитися суто в електронному вигляді, щоб мінімізувати можливість для корупції при призначенні. Перевірятися будуть, передусім, рівень IQ та особистих компетенцій кандидата, а не знання ним завчених на пам'ять інструкцій та сторінок законодавства.

Усі державні сервіси, за можливістю, надаватимуться в електронній формі та за чітко регламентованою процедурою без можливості затягувань чи суб’єктивних рішень. Громадяни не будуть витрачати життя на черги у державних органах. Для створення зручних е-сервісів будемо активно використовувати потенціал українського ІТ-сектора.

Ми переорієнтуємо державні сервіси на потреби людини, а не на бюрократичний процес. Менше довідок і заяв – більше здорового глузду. Розширимо принцип «єдиного вікна», де в одному місці людина зможе отримати усі сервіси, пов’язані з усіма життєвими ситуаціями, починаючи від народження. Людина буде звертатися один раз з одного питання, а не «циркулюватиме» між кабінетами.

Ми впровадимо систему оцінювання громадянами наданої державою послуги. До якості послуги буде прив’язана винагорода і подальший кар’єрний шлях надавачів послуг.

Ми запустимо дієву електронну систему вирішення скарг. Якщо чиновник відмовив у послузі, через систему оскарження (без суду) можна буде швидко врегулювати проблему.

Ми будемо передавати більше повноважень і ресурсів на місця. Закріпимо децентралізацію та новий територіальний устрій у Конституції.

Ми перемістимо прийняття рішень якомога ближче до тих, кого вони стосуються безпосередньо. При цьому будемо максимально сприяти подальшому створенню і розвитку об’єднаних територіальних громад.

Ми створимо умови для залучення якісних кадрів та ефективного управління на місцях. Ефективна робота місцевих органів влади важлива для щоденного життя людей.

Ми надаватимемо всебічну підтримку ОСББ, щоб люди могли самі управляти власним житлом. Запустимо програми навчання для керівників та членів ОСББ, щоб допомогти їм навчитися ефективно управляти своїм майном.