Як звучить Україна? Справедливість варта того, щоби битися Правосуддя, яке захищатиме Корупція означатиме тюрму Ми станемо багатшими Україна матиме високотехнологічну економіку Олігархи стануть законослухняними Фінансова система Економіка має жити Держава для людини Якісна та доступна медицина Освіта має шукати таланти Соціальна політика Культура – місце сили й духу Нові підходи до управління державою Парламент Державний апарат Європейська безпека і дипломатія Боронитимемо тих, хто боронить Україну Забезпечимо неминучість перемоги Підтримка внутрішньо переміщених осіб Наблизимо повернення Криму Україна на міжнародній арені

Боронитимемо тих, хто боронить Україну

Військовий має пишатися своїм ремеслом. Держава мусить цінувати життя військового.

Фундамент Збройних сил України — це люди, віддані своїй справі професіонали. Ми створимо умови для якісного забезпечення, підвищення навичок, армійськогоі професійного зростання, комфорту власного побуту та побуту родин військових. Захисник має відчувати надійний тил та підтримку держави.

Ми створимо гідні умови служби для військових. Військовий матиме привілейоване соціальне та побутове забезпечення (зокрема, забезпечення відповідною інфраструктурою в гарнізонах), якісне медичне обслуговування і можливість регулярно бачитися з родиною.

Ми побудуємо ефективне управління, запровадимо процедури в армії згідно зі стандартами НАТО.Військові мають захищати країну і займатися бойовою підготовкою, а не заповнювати стоси паперових документів. Ми зменшимо кількість контролюючих органів, що перевіряють військовослужбовців.

Ми створимо умови для реабілітації та адаптації до мирного життя військових після завершення служби — кожен буде розуміти й бачити своє майбутнє в суспільстві. Держава надасть привілейований статус захисникам України. При цьому ми гарантуємо визнання і соціальну підтримку всім, хто зі зброєю в руках захищав Україну від агресора.

Ми будемо підвищувати боєздатність Збройних сил за рахунок якісно інших вимог до відбору, вишколу та стимулювання особового складу, закупівлі сучасних зразків техніки та озброєння, запровадження новітніх технологій, стимулювання ефективності вітчизняних зброярів. Український вояк має бути краще вишколеним, забезпеченим і мотивованим, ніж його ворог.

Ми зробимо закупівлі в оборонному секторі прозорими та запустимо відкриті тендери на постачання техніки та озброєнь. В основу буде покладено громадський контроль витрат на оборону (зокрема через електронні інструменти, доступні онлайн), публічно-приватне партнерство, залучення приватного бізнесу та іноземних інвестицій, а також розвиток експорту зброї. Надмірна секретність наразі лише ховає корупційні схеми, а не захищає від ворога державні таємниці.

Ми будемо розвивати військову медицину, яка має рятувати життя і здоров’я наших військових. Гарантуємо військовим можливість лікуватися у всіх військово-медичних закладах, незалежно від роду військ. Підвищимо якість підготовки і кваліфікацію військових медиків, впроваджуючи програми стажування та профільного навчання у структурах НАТО. Члени родин військовослужбовців матимуть привілейований доступ до цивільних медичних закладів.

Ми спиратимемось на досвід Швейцарії та Ізраїлю у створенні системи територіальної оборони та військового резерву. Ефективна професійна армія доповнюватиметься підрозділами територіальної оборони та потужним військовим резервом, здатними стати на захист України у разі масштабної агресії.