Як звучить Україна? Справедливість варта того, щоби битися Правосуддя, яке захищатиме Корупція означатиме тюрму Ми станемо багатшими Україна матиме високотехнологічну економіку Олігархи стануть законослухняними Фінансова система Економіка має жити Держава для людини Якісна та доступна медицина Освіта має шукати таланти Соціальна політика Культура – місце сили й духу Нові підходи до управління державою Парламент Державний апарат Європейська безпека і дипломатія Боронитимемо тих, хто боронить Україну Забезпечимо неминучість перемоги Підтримка внутрішньо переміщених осіб Наблизимо повернення Криму Україна на міжнародній арені

Корупція означатиме тюрму

Людей, які вчиняють великі злочини та обкрадають країну, в Україні не карають. Навпаки, вони почуваються в безпеці й можуть сміятися нам в обличчя. Але все це має змінитися.

Вже створені антикорупційні структури, які мають доповнювати одна одну. НАЗК перевіряє декларації чиновників та відслідковує, як вони живуть, НАБУ розслідує великі корупційні злочини, САП висуває обвинувачення від імені держави і захищає наші з вами інтереси у справах проти корупціонерів, а Антикорупційний суд скоро розпочне розглядати справи й виносити вироки топ-корупціонерам. Проте зараз ці структури не працюють злагоджено, а керівництво САП та НАЗК не виконує своєї роботи та підіграє корупціонерам.

Ми знаємо як налагодити ефективну антикорупційну систему, що покладе край безкарності масштабних корупціонерів.

Ми доб’ємось, щоб вироки Антикорупційного суду по топ-корупціонерах запрацювали якнайшвидше і щоб він залишався незалежним від будь-якого політичного впливу й тиску. Корупціонери більше не зможуть відкупитися від покарання у старих корумпованих судах.

Ми посилимо повноваження НАБУ з проведення розслідувань. Перезавантажимо скомпроментовані антикорупційні органи — САП та НАЗК — і оберемо нових керівників цих органів через прозорий конкурс із залученням міжнародних експертів. Перезавантажене нами НАЗК введе автоматичну перевірку електронних декларацій та реальний моніторинг способу життя і доходів можновладців.

Ми повернемо кримінальну відповідальність за незаконне збагачення високопосадовців. Чиновники, які крали на посаді, мають сидіти в тюрмі.

Ми створимо просту й ефективну процедуру цивільної конфіскації у чиновників награбованого майна. Незаконно нажите майно корупціонерів буде швидко вилучатися, а самі вони — автоматично звільнятися зі своїх посад.

Ми скасуємо право на заставу при вчиненні корупційних злочинів. Корупціонери не зможуть більше уникати правосуддя шляхом внесення застави та втечі з країни.

Ми гарантуємо невідворотність покарання для замовників і організаторів терору проти активістів, які викривають корупцію. Держава має надати викривачам належний захист.

Ми будемо вдосконалювати електронну систему публічних закупівель ProZorro. Вона вже вберегла від розкрадання десятки мільярдів гривень з бюджету України — і в майбутньому збереже ще більше. Ми перекриємо можливості для маніпулювання системою та зробимо її зручнішою для користувачів.