Як звучить Україна? Справедливість варта того, щоби битися Правосуддя, яке захищатиме Корупція означатиме тюрму Ми станемо багатшими Україна матиме високотехнологічну економіку Олігархи стануть законослухняними Фінансова система Економіка має жити Держава для людини Якісна та доступна медицина Освіта має шукати таланти Соціальна політика Культура – місце сили й духу Нові підходи до управління державою Парламент Державний апарат Європейська безпека і дипломатія Боронитимемо тих, хто боронить Україну Забезпечимо неминучість перемоги Підтримка внутрішньо переміщених осіб Наблизимо повернення Криму Україна на міжнародній арені

Україна матиме високотехнологічну економіку

Стрімкий розвиток української IT-індустрії демонструє нам, як швидко українці здатні розбудовувати сучасну економіку, якщо їм не заважає репресивний державний апарат чи олігархічні монополії. Ми хочемо масштабувати успішний досвід розвитку інформаційних технологій в Україні на всю нашу економіку — і досягти таким чином стрімкого економічного прориву.

Втім, ми не маємо ілюзій: намагання побудувати в країні успішну технологічну економіку неодмінно викличе опір з боку олігархів. Вони не здадуть без бою своїх монополій, свого контролю над економікою та політикою. Як ми плануємо їх подолати? Читайте далі.

Українська IT-індустрія успішно розвинулася в умовах вільного ринку і зростає щорічно на 20% і більше без втручання держави. Надмірне державне втручання, намагання все регулювати силами депутатів та чиновників становить загрозу для майбутнього цього сектору. Тому ми приймемо Акт цифрової свободи, яким:

  • встановимо та зафіксуємо для IT-сектору низький рівень податків;

  • скасуємо для нього дію репресивного й застарілого Трудового кодексу;

  • обмежимо інші форми регулювання IT-сектору.

Щоб дати українцям можливість повністю скористатися перевагами роботи у високотехнологічних секторах економіки, ми запровадимо державні програми перекваліфікації та навчання.Будь-який українець зможе навчитися програмуванню і скористатися можливістю працювати в секторі інформаційних технологій.

Ми переглянемо усі види взаємодії між державою та бізнесом, мінімізуємо їх кількість та переведемо їх у повністю електронну форму.Бізнесу в Україні нарешті стане комфортно та легко працювати з чиновниками.

Ми побудуємо цифрову інфраструктуру — мережу широкосмугового доступу до інтернету по всій країні та 5G. Ми почнемо використовувати концепцію інтернету речей при розбудові інфраструктури в Україні.

Ми надаватимемо підтримку інноваціям і стартапам, зокрема через спільне фінансування найкращих проектів державою та бізнесом. Залучимо провідні західні фонди для роботи в Україні та фінансування українських стартапів. Запровадимо пільгове кредитування для інноваційних проектів за умови, якщо авторські права залишаються в Україні.

Ми створимо попит на розробку інноваційних продуктів і технологій з боку держави.Політикою у сфері інновацій і сучасних технологій будуть займатися люди, які створювали успішні глобальні проекти і користуються довірою в галузі: не лише теоретики, але й успішні практикита талановиті молоді підприємці.

Ми будемо розвивати потужні майданчики для підтримки стартапів та осередки для стартап-середовища – бізнес-інкубатори, акселератори тощо. Будуть залучені провідні та визнані у світі фахівці для обміну знаннями з українськими командами.

Ми побудуємо надійний захист прав інтелектуальної власності, захищатимемо інвесторів та засновників молодих інноваційних проектів від рейдерства:система використання продуктів інтелектуальної власності стане прозорою. Будуть створені усі умови, щоб стартапи хотіли залишатись і розвиватись в Україні.