Як звучить Україна? Справедливість варта того, щоби битися Правосуддя, яке захищатиме Корупція означатиме тюрму Ми станемо багатшими Україна матиме високотехнологічну економіку Олігархи стануть законослухняними Фінансова система Економіка має жити Держава для людини Якісна та доступна медицина Освіта має шукати таланти Соціальна політика Культура – місце сили й духу Нові підходи до управління державою Парламент Державний апарат Європейська безпека і дипломатія Боронитимемо тих, хто боронить Україну Забезпечимо неминучість перемоги Підтримка внутрішньо переміщених осіб Наблизимо повернення Криму Україна на міжнародній арені

Олігархи стануть законослухняними громадянами

Ми перекриємо для олігархів можливість монополізувати економічні галузі, призначати своїх людей на державні посади та контролювати ЗМІ.

Десяток «хазяїв життя» не має права контролювати національну політику та інформаційне поле (чотири олігархічні групи контролюють близько 75%телевізійного ринку країни), розставляти своїх людей на ключові посади в державі і використовувати захоплені таким чином державні структури для просування інтересів власного бізнесу.

Ми завдамо удару одночасно по всіх джерелах впливу олігархів: економічних монополіях, контролю над медіа та політикою. Для цього ми застосуємо антимонопольне законодавство, призначимо готових до боротьби з олігархами професіоналів у ключові державні регулятори, запровадимо жорсткі вимоги до редакційної незалежності медіа. Ми також використаємо потенціал сучасних інформаційних технологій, які дозволяють ефективно збирати й аналізувати інформацію щодо членів олігархічних груп.

Ми забезпечимо повну незалежність від олігархів Антимонопольного комітету, НКРЕКП та інших ключових економічних регуляторів. Ми наповнимо їхнє керівництво людьми з бездоганною діловою репутацією, перевіреними із залученням міжнародних експертів.

Ми зробимо антимопонольне законодавство більш жорстким, щоб оновлений Антимонопольний комітет мав усі необхідні важелі для ліквідації олігархічних монополій.

Ми запровадимо нові вимоги до редакційної незалежності медіа та забезпечимо ефективне державне регулювання великих ЗМІ. Керівництво державного регулятора буде призначене за новими правилами із залученням міжнародних експертів до їх відбору.

Ми запровадимо на стратегічних державних підприємствах сучасні стандарти управління та призначимо професійний, порядний і незалежний від олігархів менеджмент. Корумповані ставленики олігархічних кланів будуть звільнені. Нестратегічні великі підприємства буде прозоро та професійно приватизовано із залученням компаній зі світовим ім’ям. Участь олігархів у приватизації великих підприємств буде обмежена законодавчо.

Ми використаємо для протидії олігархам можливості сучасних цифрових технологій та аналізу великих даних (big data). Ми побудуємо систему автоматичного збору інформації про зв'язки між членами олігархічних кланів з даних про фінансові транзакції, державних і приватних реєстрів та відкритих даних в Інтернеті. Зібрані дані будуть використовуватися для побудови візуалізованих мережевих моделей олігархічних угруповань, на яких можна буде побачити олігархів та пов'язаних з ними осіб і характер зв'язків між ними. Ми зробимо ці моделі публічними та застосуємо їх для того, аби відсікти людей олігархів від важливих посад у державному секторі.

Ми створимо чесний та прозорий земельний ринок, на якому агрохолдинги не зможуть за копійки орендувати землю у її власників-селян. Для цього ми забезпечимо якісне наповнення та роботу електронного земельного кадастру, правила користування землею, а малим фермерам надамо пільгові кредити для купівлі землі та розвитку бізнесу. Після запуску ринку землі державні та комунальні землі будуть продаватися та надаватись в оренду через відкритий електронний аукціон. Інформація буде доступна для всіх у режимі онлайн. Можливість для олігархів скуповувати землю буде законодавчо обмежена.

Ми покладемо край ситуації, коли правоохоронні органи в інтересах олігархічних угруповань чинять тиск на чесний бізнес під приводом розслідувань економічних злочинів. Служба безпеки України, Нацполіція та інші силові структури будуть позбавлені повноважень у сфері розслідування економічних злочинів, цю функцію буде виконувати новий аналітичний, а не каральний орган.