Як звучить Україна? Справедливість варта того, щоби битися Правосуддя, яке захищатиме Корупція означатиме тюрму Ми станемо багатшими Україна матиме високотехнологічну економіку Олігархи стануть законослухняними Фінансова система Економіка має жити Держава для людини Якісна та доступна медицина Освіта має шукати таланти Соціальна політика Культура – місце сили й духу Нові підходи до управління державою Парламент Державний апарат Європейська безпека і дипломатія Боронитимемо тих, хто боронить Україну Забезпечимо неминучість перемоги Підтримка внутрішньо переміщених осіб Наблизимо повернення Криму Україна на міжнародній арені

Правосуддя, яке захищатиме

Ми хочемо заснувати в Україні реальне правосуддя. Нам набридло спостерігати, як суди відпускають злочинців і ув'язнюють безневинних.

Ми не допустимо, щоб недостойні люди за хабар ставали суддями й прокурорами і вершили правосуддя іменем України. І не будемо мовчки спостерігати за тим, як спаплюжена система правової освіти замість вартових права виховує корупційних посередників.

Ми знаємо, як це змінити. І почнемо з «суддів над суддями».

Щоб запустити зміни, потрібно перезавантажити систему добору та нагляду за суддями. Система не може самоочиститись.Тому маємо набрати в ключові органи — Вищу кваліфікаційну комісію суддів і Вищу раду правосуддя — порядних і компетентних суддів, адже є й такі, та громадських фахівців з бездоганною репутацією. В цьому нам допоможуть міжнародні експерти, завядки яким вже вдалося не пропустити безпрецедентну кількість негідних суддів у Антикорупційний суд.

Громадські фахівці отримають щонайменше половину місць в органах добору і контролю за суддями. У новому складі ці органи зможуть нарешті звільнити корумпованих суддів і призначити нових та доброчесних людей.

Ми запровадимо нові стандарти вимог до суддів та прокурорів, які приймають доленосні рішення. Усі кандидати на посаду судді чи прокурора мають пройти перевірку на доброчесність і тест на IQ — в електронному вигляді та без жодних можливостей для маніпуляцій. Це дозволить відсіяти багатьох кандидатів, яким не можна довірити судити чи обвинувачувати людей.

Нарешті, ми змінимо саму систему освіти юристів, яка зараз навчає «вирішувати питання», а не стояти на сторожі справедливості. Тим, хто прагне стати юристом, не доведеться п’ять років принижуватися та домовлятися з викладачами у корумпованих юридичних академіях. Навпаки — майбутні юристи навчатимуться професійній етиці та аналітичному мисленню й стануть реальними професіоналами своєї справи.Нова якість юридичної освіти забезпечить нову якість системи правосуддя та гарантії верховенства права.

Ми створимо дієвий механізм виконання судових рішень. Для цього запровадимо повноцінний інститут приватних виконавців й дамо змогу громадянам і бізнесу самостійно обирати: звертатися до державної виконавчої служби чи до професійних приватних виконавців.

Ми створимо повноцінні умови функціонування суду присяжних для окремих категорій справ. Люди – кожен із нас з вами – матиме можливість напряму здійснити правосуддя і захистити справедливість.

Ми запровадимо електронний документообіг у судах. Маємо нарешті позбутися судової бюрократії та затягування розгляду справ.

Ми оновимо та модернізуємо систему прокуратури. Замість некомпетентної, корумпованої та роздутої нинішньої прокуратури буде створено компактний офіс Генерального прокурора та систему прокуратури європейського зразка. Відновимо вимогу щодо наявності у Генпрокурора юридичної освіти. Генеральним прокурором має бути професіонал, а не політик.

Ми створимо умови для функціонування незалежної адвокатури. За дотриманням етичних стандартів професії має стежити незалежний фаховий орган самоврядування адвокатів. Ми забезпечимо надання безоплатної правової допомоги усім українцям, які цього потребують.

Ми закріпимо призначення суддів Конституційного суду виключно через прозорі процедури з жорсткішими професійними вимогами. В Конституційному суді мають працювати конституціоналісти, а не знавці кримінального чи господарського права.

Ми зробимо Службу безпеки України підзвітною народу. Усі працівники СБУ, крім тих, чия діяльність є таємною, подаватимуть відкриті електронні декларації про доходи. Ми ліквідуємо антикорупційні підрозділи СБУ, які є ключовим джерелом корупції в цій інституції, та позбавимо СБУ повноважень із розслідування економічних злочинів.

Ми приймемо закон про обіг зброї, чітко узгоджений з нормами законодавства ЄС.

Україна - єдина держава Європи, яка не має закону «Про зброю». Немає закону - немає порядку.