Зараз держава — найгірший розпорядник коштів українців: Кіра Рудик пояснила податкову ініціативу «Голосу»

Зараз держава — найгірший розпорядник коштів українців: Кіра Рудик пояснила податкову ініціативу «Голосу»

Протягом року влада ігнорувала проблему ФОПів, тому вчора вони знову вийшли на протест. В час, коли Україна потерпає від війни, пандемії, економічної та енергетичної криз, влада не прагне йти назустріч малому та середньому бізнесу. Ці події — лише один з маркерів того, наскільки безвідповідально і непрофесійно влада ставиться до вирішення проблем. Можна констатувати, що сьогодні держава є найгіршою підтримкою для українців. Останні сплачують високі податки, які влада направляє на популізм і безглуздя, вважає голова партії «Голос», народна депутатка Кіра Рудик.

«Підприємцям обіцяли, що буде якийсь компроміс, консенсус, але влада не виконала свою обіцянку. Я розумію, чому люди обурені. Держава вимагає сплачувати більше податків і вводить нові правила, коли одночасно: війна, COVID, підвищення цін. Її дії сьогодні хаотичні й не мають під собою жодної притомної стратегії реального подолання проблем.

Українці віддають близько половини своїх зарплат на податки. Громадяни не тільки не можуть контролювати бездумні дії влади на кшталт додаткового фінансування зарплат МВС у розпал пандемії. Ті, хто платить податки, часто навіть не знають, куди ті, чесно зароблені гроші, пішли. Щоб вирішити ці проблеми комплексно, «Голос» розробив пакет законопроектів податкової реформи», — повідомила Кіра Рудик.

Цього тижня фракція ініціює зниження податків для того, щоб у людей залишалося більше грошей і вони могли самостійно ними розпоряджатися. Доведено, що коли в країні стається криза — пандемія, війна — перші, хто ефективно і швидко реагує на виклики — це українські громадяни. Саме тому у них має залишатися більше грошей. Реформа має стартувати у 2023 році. Перехідний період — 4 роки.

«Зараз кожен українець сплачує з офіційної зарплати в середньому 34% податків — ПДФО + ЄСВ + ВЗ. Ми пропонуємо встановити єдиний податок ПДФО та поступово знизити ставку майже в два рази. У кожного українця, який працює офіційно, буде залишатися додатково щонайменше 20% зарплати у кишені, а сума сплачених податків зменшиться. Легкі податки — це стимул для економічного зростання», — підкреслила лідерка «Голосу».

Єдиний компенсатор, який може бути у справжньої податкової реформи — це зростання економіки. «Голос» пропонує справжню реформу оподаткування зарплат.

Підписуйся на нашi

ще новини