Як повернути мир на українських умовах: «Голос» представив Стратегію холодної деокупації Криму та Донбасу (+ повна версія плану)

Як повернути мир на українських умовах: «Голос» представив Стратегію холодної деокупації Криму та Донбасу (+ повна версія плану)

Партія «Голос» презентувала Стратегію холодної деокупації Криму та Донбасу. Повну версію плану можна завантажити тут.

В ній описані реалістичні кроки, необхідні для звільнення та реінтеграції окупованих Росією Донбасу та Криму.

Чому цей документ з’явився? Бо нинішні Мінські угоди не вирішують питання українського суверенітету, а швидше розмивають його, заявив лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук. І вони не дають ключової відповіді на запитання, як повернути Крим, як повернути тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей на українських умовах.

Пряма мова Святослава Вакарчука, голови партії «Голос»:

— Сьогоднішня наша стратегія — це план для обговорення. В ньому багато чого можна змінювати, тому що фінальний план має підтримати також більшість експертів, яким вірить українське суспільство. Але це план, заснований на фундаментальному принципі: збереженні українських життів.

Це той принцип, який декларує президент — і ми в цьому його підтримуємо. Це той принцип, який часто декларують наші міжнародні партнери. Тому ми вважаємо, що цей план може бути їм вигідний. І нарешті, це те, що потрібно українцям — нам потрібен мир. Нам потрібен мир на українських умовах. І саме такий мир ми пропонуємо в нашому плані.

Ми назвали його «Стратегія холодної деокупації» — холодної, тому що маємо надію, що саме у такий спосіб, без гарячої фази, ми можемо наблизитись до розв’язання складної проблеми — відновлення територіальної цілісності України в повному обсязі. І дуже важливо, згадуючи вчорашній Форум Криму, щоб ми пам’ятали, що Донбас і Крим — це невід’ємна територія України, і ми не можемо розглядати їх відірваними одне від одного. І не маємо права розмінювати одне на одне. Це неприпустимо. Деокупації — тому що ми віримо, що нашою кінцевою метою є повернення всіх територій і повернення до мирного життя всіх українських громадян.

Один із головних авторів плану деокупації, голова фракції «Голос» Сергій Рахманін під час презентації плану наголосив, що документ є базою, підмурком, на якому може базуватися подальша стратегія звільнення та реінтеграції окупованих Донбасу та Криму. Але для втілення плану необхідне розуміння з боку суспільства та готовність над ним працювати з боку влади.

Пряма мова Сергія Рахманіна, голови фракції «Голос» у Верховній Раді:

— У будь-якому плані, особливо якщо йдеться про таку чутливу історію як війна, її зупинення, відновлення суверенітету українських територій, треба уникати двох крайнощів: робити різкі кроки, коли можна пройти точку неповернення і отримати невиправні наслідки — або нічого не робити, сподіваючись на те, що проблема розв’яжеться сама по собі. Умовно кажучи, піде чи помре Путін, прийде якийсь розумний президент США, який напише замість нас нашу програму і примусить Росію звільнити окуповані території.

Такого ніколи не буде.

Від впевненості у власних силах, від вміння нав’язувати порядок денний залежить наша перемога. Бо це війна, кінцем війни завжди є перемога, а під перемогою ми розуміємо повернення людей і територій, повернення територіальної цілісності і суверенітету.

Підписуйся на нашi

ще новини