Відставка Авакова, розгляд програми уряду, порятунок бюджету, — Ярослав Железняк про пріоритети «Голосу» на засіданні ВР

Відставка Авакова, розгляд програми уряду, порятунок бюджету, — Ярослав Железняк про пріоритети «Голосу» на засіданні ВР

Коротко: «Голос» закликав парламент розглянути вимогу про звільнення очільника МВС Арсена Авакова або хоча б підняти проблему нереформованої поліції на годині запитань до уряду. Також Верховна Рада повинна терміново розглянути програму уряду та проголосувати за її відхилення. «Голос» закликав негайно розпочати порятунок держбюджету, який вже недоотримав 42 млрд грн.

Детально: Верховна Рада цього сесійного тижня має розглянути три критично важливі для країни проблеми. По-перше, не можна ігнорувати жахливі випадки згвалтування та катувань у Кагарлику, перестрілки у Броварах, а також гучні справи останніх років — вбивства та побиття, які скоїли поліцейські. Тож, «Голос» закликає парламент розглянути пропозицію про звільнення міністра внутрішніх справ Авакова або принаймні викликати його на годину запитань до уряду.

По-друге, Верховна Рада нарешті має розглянути програму дій уряду та відхилити її.

І по-третє, парламент має розпочати негайну роботу з порятунку державного бюджету, який за чотири останніх місяці вже недоотримав 42 млрд грн.

Пряма мова Ярослава Железняка, народного депутата, заступника голови фракції «Голосу»:

— Сьогодні День захисту дітей. Але для України — це сумна дата. Сьогодні — річниця вбивства маленького хлопчика. Кирила Тлявова вбили поліцейські. Також досі не розслідувані вбивства у притулку «Світанок». Нещодавно відбулася перестрілка у Броварах. Згвалтування та побиття поліцейськими жінки у Кагарлику. Розстріл поліцейськими чоловіка у Кривому Озері. Цей список, на жаль, можна продовжувати. І все це — вирок нереформованій поліцейській системі.

І саме тому фракція «Голосу» виступила з вимогою відправити у відставку главу Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова. Ми будемо ініціювати збір підписів, щоб внести нашу пропозицію на розгляд Верховної Ради. Але якщо у більшості немає бажання підтримати цю позицію, то давайте хоча б винесемо цю проблему на годину запитань до уряду. Бо всі випадки, які я перерахував, — жахливі.

Ще один лікар помер на Львівщині від коронавірусу. Це сталося через те, що лікарня, в якій він працював, не мала грошей. Через недолугу роботу уряду у нас катастрофічно зменшились надходження до бюджету. За чотири місяці місцеві бюджети недоотримали 11 млрд грн. Мінус 42 млрд грн з центрального бюджету! Це призведе до підвищення податків, до скорочення виплат, зупинки інфраструктурних проектів. Якщо ми зараз не почнемо рятувати бюджет, на нас чекає катастрофа.

Щодо програми уряду — ми нарешті дійшли до розгляду цього шкільного реферату. Ми вважаємо, що цю програму не варто навіть відправляти на доопрацювання. Її потрібно відхилити! Фракція «Голосу» наполягає, аби Рада дотрималася регламенту та залишила розгляд програми дій уряду на вівторок.

Пам’ятаєте стратегічну сесію уряду, де була хмарка зі слів та стікери? Якщо наш уряд не розуміє професійних порад, які ми постійно надаємо, наша команда підготувала свої пропозиції у зрозумілій для урядовців формі — «Програма уряду для «чайників». У хмарі слів — всі проблеми української економіки, на стікерах — шляхи їх вирішення. Уряд так і не знайшов нянь для інвесторів, а от для нього самого нянями вже працюють парламентарі.

Щодо порядку денного маємо дві пропозиції — наш законопроект щодо зменшення грошових застав на місцеві вибори, аби в нас не було олігархічної системи. А також — законопроект про дерегуляцію перевірок пожежної безпеки.

Підписуйся на нашi

ще новини