У ворога є сили тільки для тактичних операцій, для стратегічного наступу ресурсу поки немає, — Роман Костенко

У ворога є сили тільки для тактичних операцій, для стратегічного наступу ресурсу поки немає, — Роман Костенко

На поточний момент у росіян немає сил для стратегічних наступальних операцій. Це не означає, що вони відмовились від своїх планів, і очевидно готуватимуть новий удар хоча би на оперативному рівні. Так вважає народний депутат «Голосу», секретар Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

«Противник спроможний на проведення тактичних наступальних операцій, це говорить наша розвідка. На стратегічні наступи сил і засобів в них немає. Ми маємо розуміти, що ці тактичні наступи можливі і готуватись до них. Це може бути літня чи літнього-осіння кампанія і ворог буде нарощувати сили, щоб завдати якихось ударів хоча би на оперативному рівні», — пояснює народний депутат.

Щоб нівелювати ці ризики і повернути паритет на полі бою, Україні дуже необхідно посилювати протиповітряну оборону.

«До Авдіївки на тактичну авіацію зважали мало. Бо навіть при тому, що противник в десятки разів переважав нас в літаках, ця перевага не відчувалась за рахунок нарощування у нас ППО. Ворог боявся використовувати літаки поблизу лінії фронту. Але на Авдіївці росіяни побачили перевагу КАБів, хоча вони і втратили там певну кількість своїх нових літаків.

Тому вони і зараз вважають, що їх подальше просування буде за рахунок авіації. І це для нас дзвінок, що треба нарощувати ППО. Якщо воно в нас буде, то ми зможемо знівелювати перевагу противника в повітрі і вийти знову на паритет», — підкреслює представник «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини