Надзвичайний стан призведе до зупинки економіки та обмеження прав українців, і не захистить нікого від коронавірусу

Надзвичайний стан призведе до зупинки економіки та обмеження прав українців, і не захистить нікого від коронавірусу

Партія «Голос» наполягає: інструментів державного реагування на небезпеку коронавірусу на сьогодні достатньо. Парламент погодився з необхідністю запровадити карантин і дав владі всі необхідні повноваження, тепер треба їх розумно використати.

Натомість оголошення надзвичайного стану — прямий шлях до затягування перемовин з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними організаціями. А також сигнал інвесторам зупинити роботу в країні. Це шлях до дефолту, який тільки погіршить наші можливості боротися з епідемією. 

Водночас це також відкриває шлях до зловживань. Наша депутатка Соломія Бобровська вже відчула це на собі — навіть без запровадження надзвичайного стану її сьогодні просто не пустили на засідання штабу в Рівному. Мер не хотів чути незручні запитання. 

При запровадженні надзвичайного стану замовкнуть всі. 

Уряд зможе ввести комендантську годину, затримувати на вулиці, заборонити протести, контролювати телебачення, радіо та інтернет, заборонити соцмережі — що завгодно, що «дестабілізує обстановку» або просто не подобається владі. 

Бізнес може потрапити під примусове відчуження майна або використання ресурсів на визначені урядом цілі. Може постати питання про заборону діяльності політичних партій.

І це — тільки те, що дійсно дозволяє у правовому режимі надзвичайного стану закон.

Підписуйся на нашi

ще новини