Ми вдосконалюємо законодавство про колабораціонізм, аби в тому числі уникнути самосуду на деокупованих територіях, — Андрій Осадчук

Ми вдосконалюємо законодавство про колабораціонізм, аби в тому числі уникнути самосуду на деокупованих територіях, — Андрій Осадчук

Вдосконалення законодавства про колабораціонізм потрібне Україні, щоб з одного боку запровадити більш чітку роботу правоохоронних органів, з іншого — не дати уникнути відповідальності тим, хто свідомо і добровільно співпрацював з ворогом. На цьому наголосив заступник голови партії «Голос», перший заступник голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності, народний депутат Андрій Осадчук.

«Наше завдання — забезпечити абсолютно чітку роботу правоохоронних органів України в питаннях боротьби з колаборантами для того, щоб усі, хто свідомо співпрацював і допомагав ворогу, понесли відповідальність. Ця відповідальність може бути різною: від штрафу (доволі пристойного) до тюремного увʼязнення.

Досить велика дискреція надається правоохоронним і судовим органам, аби в кожному окремому випадку була досліджена суспільна небезпека і шкода внаслідок вчиненого злочину. Також ми хочемо, щоб окремою додатковою санкцією було усунення усіх засуджених за колабораційну діяльність від участі у політичній діяльності на найближчі 10-15 років», — підкреслив народний депутат.

Також вдосконалення законодавства і притягнення відповідальних за допомогу ворогу необхідні для уникнення випадків самосуду після деокупації.

«Ми, перш за все, хочемо побудувати міцну українську владу на наших територіях, які були окуповані і, безумовно, маємо уникнути самосуду. Особливо на новоокупованих територіях (після 24.02.2022 року). Це містечка і села, де всі всіх знають. І якщо раптом так станеться, що повернуться люди, які змушені були виїхати через обстріли, або повернуться хлопці і дівчата, які воювали, в свій рідний Бердянськ чи Мелітополь, а там виявиться, що їх сусід заробляв гроші з росіянами, а йому за це нічого немає, то, боюсь, що ці люди йому щось зроблять», — прокоментував представник «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини