Коронавірус не стане на заваді впровадженню медичної реформи в Україні і запуску другого етапу з 1 квітня

Коронавірус не стане на заваді впровадженню медичної реформи в Україні і запуску другого етапу з 1 квітня

Реформа вторинної ланки медицини стартує 1 квітня, як і планувалося. Лікарні переходять на нову модель фінансування, коли за кожну надану пацієнтові послугу медзакладові буде платити Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

«Карантин — не привід відкладати медреформу. Навпаки — запуск другого етапу дозволить ефективно використовувати кошти і спрямувати гроші не в стіни лікарень і утримання ліжкомісць, а на конкретного пацієнта. Вперше в лікарів буде шанс отримати нормальні зарплати, а в пацієнтів — лікуватися безоплатно і вибирати лікаря не за пропискою, а за власним бажанням. Наразі також розглядається можливість сформувати окремий тариф для лікування коронавірусу», — каже народна депутатка від фракції «Голосу», член парламентського комітету з питань здоров’я нації Ольга Стефанишина.

За даними НСЗУ, майже всі медзаклади вже автономізувалися, і понад 90% українських лікарів зареєструвалися в електронній системі охорони здоров’я. Відтепер, щоб потрапити до лікаря-спеціаліста, потрібне буде направлення від сімейного лікаря. Безоплатними будуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації. Весь перелік можна подивитися на сайті НСЗУ. Незважаючи на численні атаки з боку противників реформи, нам вдалося її відстояти.

Підписуйся на нашi

ще новини