Кіра Рудик про конфіскацію заморожених активів рф: Для страху є контраргументи, потрібен єдиний механізм для всіх країн

Кіра Рудик про конфіскацію заморожених активів рф: Для страху є контраргументи, потрібен єдиний механізм для всіх країн

Поки головною перешкодою на треку конфіскації заморожених активів рф є відсутність єдиного механізму для всіх країн. З тими острахами, які досі є на Заході, можна боротися і знаходити можливості переконувати партнерів. Так вважає народна депутатка, лідерка партії «Голос» Кіра Рудик.

«Головною перешкодою щодо конфіскації заморожених російських активів є відсутність єдиного голосу, єдиного механізму для всіх країн. І різні острахи. Перше — відсутність легального механізму, хоча є достатньо пропрацьованих ідей, які є допустимими. Друге — страх того, що конфіскація спровокує путіна до ескалації чи застосування ядерної зброї і з цим страхом ми також справилися. Третє — побоювання, що конфіскація російських активів спричинить те, що активи західних компаній, які досі працюють в рф, будуть також конфісковані. Але чому після двох років повномасштабної війни є якісь західні бізнеси, які не вийшли з ринку рф?», — акцентує народна депутатка.

Не менш важливим є питання ефективності запровадженого проти рф санкційного тиску. Агресор навчився його обходити, а отже, потрібен контроль.

«Ми підходимо до питання санкцій і того, чому деякі компанії все-таки їх обходять, збагачуючи росію. В ЄС обіцяють після виборів до Європарламенту створити єдиний орган, який буде займатися питанням санкцій, їх уніфікації і також питанням їх обходу. Однак ми досі запитуємо: що заважало створити цей механізм раніше?», — зауважує лідерка «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини