Геноцид та порушення прав людини в Криму: ми не забуваємо про захист кримськотатарського народу, — Рустем Умєров про звернення ВР до світової спільноти

Геноцид та порушення прав людини в Криму: ми не забуваємо про захист кримськотатарського народу, — Рустем Умєров про звернення ВР до світової спільноти

Український парламент повинен постійно нагадувати світовій спільноті: депортація з Криму кримських татар у 1944 році є геноцидом.

Також ми знаємо і пам’ятаємо, що Росія сьогодні систематично порушує права та свободи кримськотатарського народу в тимчасово окупованому Криму. Україна бореться за повне відновлення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями, включно з Автономною республікою Крим і містом Севастопіль та прилеглими водами Чорного й Азовського морів.

Саме тому народний депутат фракції «Голосу» Рустем Умєров ініціював звернення Верховної Ради до ООН, Європейського Парламенту, парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО, Організації чорноморського економічного співробітництва, урядів та парламентів держав світу.

Пряма мова Рустема Умєрова, народного депутата фракції «Голосу», секретаря комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя:

— Навіть в часи глобальної пандемії світ має пам’ятати, що значна частини території України залишається окупованою Росією. Росія продовжує переслідувати кожного, хто має іншу думку, інші політичні переконання. Таким чином під загрозою незаконних дій з боку російської репресивної машини знаходяться всі патріоти України, які знаходяться в Криму, весь кримськотатарський народ.

Ми закликаємо наших міжнародних партнерів:

→ визнати депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу;

→ змусити Росію, як державу-окупанта, дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права, припинити порушення прав людини в Криму, зокрема — прав кримських татар як представників корінного народу України;

→ вимагати від Росії повного та безперешкодного доступу до тимчасово окупованої території Криму для міжнародних моніторингових місій;

→ посилити тиск на Росію, державу-агресора, використовуючи всі можливі санкційні, політико-дипломатичні та економічні механізми до відновлення державного суверенітету України над Кримом, прилеглими водами Чорного і Азовського морів.

Підписуйся на нашi

ще новини