Робота і досягнення «Голосу» в лютому 2021
1. Презентували Національний план «Голосу»-2021 у 8 областях

Лідерка партії Кіра Рудик і депутати «Голосу» вирушили у всеукраїнський тур, аби познайомити мешканців різних регіонів України з пріоритетами і Національним планом партії на 2021 рік, отримати зворотній зв’язок і збагатити план якісними деталями, важливими для людей на місцях.

В лютому команда «Голосу» встигла відвідати Київщину, Житомирщину, Рівненщину, Львівщину, Черкащину, Кіровоградщину, Херсонщину та Одещину.

За півтора роки роботи в парламенті «Голос» виконав вже третину програмних обіцянок. У 2021 рік партія не збавлятиме темп і визначила для себе чотири пріоритети:

  • Подолання COVID-19 в умовах, коли влада не здатна зробити це самотужки. 
  • Рівні правила для всіх — це і судова реформа, і покращення бізнес-клімату, й технологізація економіки.
  • Безпека країни і залучення сильних стратегічних партнерів для перемоги над агресором.
  • «Зелений курс» — боротьба за якість повітря, яким ми дихаємо, і води, яку п’ємо.
2. Зняли чергові бар'єри для бізнесу

Парламент ухвалив закон «Голосу», який полегшує життя українським підприємцям. Зокрема — спрощує процедуру створення та переоформлення часток у ТОВ. Це найпоширеніша організаційна форма ведення бізнесу в Україні, яка страждала через конфлікт ухваленого у 2018 році закону про ТОВ із застарілим Господарським кодексом.

Наш Олег Макаров усунув колізію. Це прибрало непотрібні бар’єри для бізнесу і конфлікти з державними реєстраторами через застарілі обтяжливі вимоги.

«Голос» також підтримав скасування паперових трудових книжок — пережитку радянського минулого. Тепер всі записи про трудовий стаж будуть доступні в електронному вигляді.

3. Ініціювали продовження мораторію на перевірки бізнесу

Наш Ярослав Железняк подав проєкт закону, який забирає в уряду можливість маніпулювати трактуваннями законів і поновлювати перевірки бізнесу під час карантину.

Майже рік підприємці вимушені працювати в умовах карантину та локдаунів, втрачати прибутки, а іноді й власні бізнеси. «Голос» наполягає на тому, щоб убезпечити бізнес від додаткових ризиків до закінчення карантину. А саме — позбавити контролюючі органи можливості у будь-який момент приходити на підприємства і зловживати своїми повноваженнями.

4. Домоглись визнання Революції Гідності

Верховна Рада ухвалила ініційовану «Голосом» заяву, якою визнала Революцію Гідності історичною подією — ключовим моментом державотворення. Заява об’єднала парламент і підтвердила правильність вибору, який українці зробили 7 років тому.

В офіційній позиції закарбовано пам’ять про загиблих героїв, а також відповідальність режиму Януковича за злочини проти власного народу і підрив основ національної безпеки й оборони України.

Лідерка «Голосу» Кіра Рудик наголосила, що офіційне визнання цього є обов’язковим запобіжником від повторення узурпації влади, зухвалих принижень людської гідності та обмежень мирних зібрань. 

І — обов’язковою передумовою для розвитку українського суспільства на цінностях гідності, демократії, рівності й верховенства права, якими повинна керуватися будь-яка влада в Україні.

5. Закликали світ посилити тиск на Росію

З ініціативи нашого Рустема Умєрова парламент України звернувся до ООН, Європарламенту, парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО, ОЧЕС, урядів і парламентів держав світу із закликом мобілізуватись і об’єднати зусилля для тиску на Росію. Ця постанова «Голосу» набрала понад 300 голосів.

Росія повинна припинити брутальні порушення прав і свобод українських громадян на тимчасово окупованих територіях Криму і окремих районів Донеччини й Луганщини, звільнити політичних в’язнів і повернути українські території.

Щоб зупинити агресора, Верховна Рада закликає не тільки зберегти, а й посилити санкції та усі можливі міжнародні політико-дипломатичні й правові механізми тиску.

6. Системно протидіяли п'ятій колоні РФ

Санкціям проти медіазагонів Віктора Медведчука передувало звернення «Голосу» до РНБО, надіслане одразу після купівлі трьох телеканалів його поплічником півтора роки тому.

«Голос» привітав запізнілі, але правильні санкції РНБО проти п'ятої колони РФ в Україні і переконував владну команду, що заборона працювати на державу-агресора повинна бути системною. Тобто наступний крок — визнання сепаратних переговорів з ворогом державною зрадою. Відповідний законопроєкт, співавтором якого є наш Андрій Осадчук, готовий і зареєстрований в парламенті понад рік тому.

Але, на жаль, послідовності владі поки бракує: однією рукою у Медведчука забрали медійний вплив, а іншою — зберегли для нього можливість і надалі вести сепаратні переговори з Путіним.

«Голос» наполягає, що в умовах війни будь-які, навіть неформальні перемовини з агресором повинні відбуватись виключно з відома спецслужб і з відповідним мандатом від державної влади України.

7. Робили кнопкодавство неможливим

У грудні депутати «Голосу» впіймали за руку кнопкодавів при призначенні міністра-плагіатора Сергія Шкарлета і подали заяву про злочин, за якою в січні відкрив справу Офіс генпрокурора. Тоді ж за нашим наполяганням у сесійній залі відключили можливість голосувати на вільних місцях і прив’язали картку кожного депутата до його робочого місця.

У лютому наша Інна Совсун підготувала подання до Конституційного Суду щодо визнання призначення Шкарлета незаконним.

Крім того, наш Ярослав Железняк помітив, що за два тижні після скандального голосування у Раді «зникли» відеозаписи голосування депутатів. Готуємо звернення до Офісу генпрокурора про бездіяльність Управління державної охорони і його керівництва та про співучасть у злочині.

А наш Андрій Осадчук активно переконував керівництво парламенту, що убезпечитись від кнопкодавства можна тільки технічно — активувати сенсорну кнопку

8. Започаткували київський центр «Крим — це Україна»

«Голос» започаткував Київський міський інформаційно-просвітницький центр «Крим — це Україна». Ініціатор — наш депутат Київради Вадим Васильчук. Цей центр захищатиме інтереси усіх переселенців Криму і стане потужним освітнім, культурним та юридичним хабом.

Зараз розробляється положення про діяльність, де буде зафіксовано чітку стратегію діяльності центру. І найближчим часом протокол рішення про його створення має підписати мер Віталій Кличко.

Міський центр «Крим — це Україна» працюватиме як комунальна установа, що дозволить зробити допомогу переселенцям з Криму не тимчасовою, волонтерською чи грантовою, а надавати її на постійній основі.

9. Розробили концепцію ІТ-трансформації Києва

За 5 років Київ має перетворитися на безумовного лідера доступності цифрових послуг та відкритих даних не лише в Україні, а й у Європі. Наш Максим Нефьодов разом з командою «Голосу» у Київраді розробили концепцію такої ІТ-трансформації столиці за кількома напрямами у стислі терміни.

Напрям «Київ — перше місто без паперу» реалізує стратегію digital first, яка забезпечить і екологізацію столиці, і якісні цифрові дані для прийняття розумних рішень на їх основі. 

Другий напрям має назву «Київ — локомотив цифровізації» і завдання об’єднати навколо цифрового Києва інші міста України, забезпечити обмін розробленими технологіями та ідеями.

10. Подали 80 поправок до закону про СБУ

Щоб перетворити Службу безпеки України зі спадку КДБ на ефективну сучасну спецслужбу, необхідні п’ять базових змін:

→ позбавити СБУ функції розслідування злочинів;

→ заборонити СБУ здійснювати оперативний супровід розслідування корупційних та економічних злочинів і ліквідація Управління «К»;

→ посилити парламентський контроль за діяльністю СБУ;

перезавантажити керівництво СБУ;

→ запровадити новий підхід до підготовки кадрів для спецслужби.

Це — основа, без якої реформа неможлива, але зміни мають торкнутися й ширшого кола питань. Наприклад, демілітаризації спецслужби та заборони родичам колаборантів працювати в СБУ.

Щоб забезпечити усі необхідні зміни, наш Роман Костенко подав 80 змістовних поправок до другого читання законопроєкту про СБУ. Це — найважливіша реформа у сфері безпеки, і «Голос» доб’ється, щоб вона була якісною.

Працюємо далі!