Збивати балістичні і надзвукові ракети зможуть сучасні системи ЗРК, які Україна вже очікує, — Сергій Рахманін

Збивати балістичні і надзвукові ракети зможуть сучасні системи ЗРК, які Україна вже очікує, — Сергій Рахманін

На жаль, поки українські сили протиповітряної оборони не можуть збивати російські балістичні та надзвукові ракети, такі як «Іскандер-М» і Х-22. Але це можуть робити сучасні системи, які Україна отримає від партнерів. Йдеться про Patriot та SAMP-T. Це повідомив народний депутат «Голосу» Сергій Рахманін.

«Зараз в нашій системі ППО фактично немає засобів, які могли б ефективно боротися з певними різновидами російських ракет. В першу чергу це стосується квазібалістичних ракет «Іскандер-М» і надзвукових крилатих ракет Х-22. Важкий «Іскандер» (майже шість тон) падає на ціль з великої висоти. Приміром, ракета IRIS-T, що важить до 130 кг зупинити його не в змозі. Що стосується Х-22, то її важко перехопити через велику швидкість, яку вона розвиває», — констатує народний депутат.

Однак ці ракети можуть збивати західні ЗРК великого радіусу дії, про постачання яких Україна вела перемовини з перших місяців війни.

«Йдеться про комплекс SAMP-T (італійсько-французька розробка за участі Німеччини) і американський ЗРК Patriot. В останній модифікації PAC-3, Patriot здатен, відповідно до заявлених характеристик, ефективно протистояти не тільки з балістичним, а й гіперзвуковим ракетам. Але практичного двобою «Іскандерів» і Patriot ще ніколи не було. Є надія, що ми отримаємо ці комплекси найближчими місяцями. Йдеться про дуже складні види озброєння, керування ними, їхня експлуатація передбачають ретельне навчання особового складу», — констатує представник «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини