Є велика надія, що 2023 буде присвячений реальному перезавантаженню судової системи, — Андрій Осадчук про призначення членів ВРП

Є велика надія, що 2023 буде присвячений реальному перезавантаженню судової системи, — Андрій Осадчук про призначення членів ВРП

Призначення 8 членів Вищої ради правосуддя з‘їздом суддів — історичний момент для України. Адже це накінець-таки розблоковує судову реформу, яка важлива не лише для євроінтеграційних прагнень українців, а й для базового функціонування держави. На цьому наполягає заступник голови партії «Голос», народний депутат Андрій Осадчук.

«Призначені 8 членів ВРП зʼїздом суддів — це надзвичайно важливий етап судової реформи. На жаль, ми в цій реформі втратили 3 роки і дійшли до того, що в нас не просто погані суди, а в країні критично бракує суддів. Фактично багато українців взагалі позбавлені доступу до правосуддя. Про це треба памʼятати. Справді титанічними зусиллями ми забезпечили умови для призначення нових членів Вищої ради правосуддя, внесли відповідні зміни в законодавство і фактично перезапустили процедуру формування ВРП», — констатує представник «Голосу».

Попри те, що щодо певних призначених членів звучали застереження, всі вони пройшли усю необхідну перевірку і готові працювати.

«Ідеальних призначень не буває і завжди можна щось критикувати, але я знаю, як важко знайти пристойних людей, особливо якщо їх треба не двоє чи троє. Всіх кандидатів дійсно перевіряла Етична рада, яка була сформована відповідно до законодавства.

Тож давайте фокусуватись на тому, що нарешті ми отримали кворум у Вищій раді правосуддя і вона може починати працювати (а роботи в неї дуже багато). Це певною мірою історичний момент і 2023 рік буде присвячений тотальному перезавантаженню судової системи, а це не тільки про наші євроінтеграційні прагнення, це — ключова умова для нормального життя і функціонування країни. Без верховенства права нічого не буде в державі», — наголошує народний депутат.

Підписуйся на нашi

ще новини