Вето Зеленського на закон про ВККС — кричуща непрофесійність і безсистемність влади, — Олег Макаров

Вето Зеленського на закон про ВККС — кричуща непрофесійність і безсистемність влади, — Олег Макаров

Сьогодні президент ветував судовий законопроект №3711-д, який 29 червня у другому читанні й у цілому ухвалив парламент. Це ніщо інше, як результат безсистемної, непрофесійної роботи влади, переконаний народний депутат фракції «Голос» Олег Макаров.

«Ще восени Верховна Рада направила законопроект №3711, поданий президентом, на повторне перше читання через його недосконалість. Команда президента, депутати монобільшості зареєстрували №3711-д, який містив ті самі вади. До другого читання юридична команда президента, в якості поправок, через депутатів своєї фракції подала фактично нову, вже третю редакцію цього закону, який після палких дискусій і доопрацювання в комітеті було прийнято», — розповідає Олег Макаров.

В процесі прийняття законопроекту в другому читанні в сесійній залі була допущена суперечливість деяких статей між собою. І ось тепер ми маємо вето президента з його черговими пропозиціями до тексту законопроекту. Олег Макаров переконаний: це свідчить про кричущу непрофесійність і безсистемність влади.

«Це все, що треба знати про серйозність підходу юридичної команди президента до того, що вони називають «судовою реформою», — додав Олег Макаров.

Тим часом держава досі, за версією Світового Банку, майже в кінці рейтингу верховенства права — на 158 мiсцi. Українським судам не довіряють 78% наших громадян, а повністю довіряють менше 2%. Iноземнi iнвестори вперше за п'ять років назвали недовіру до судової влади перепоною номер один для інвестицій. Не податки, не регулювання, навіть не корупцію, а саме судову систему.

Україні терміново потрiбна реальна судова реформа. Але замість системних змін нам пропонують консервування ситуації. Це не реформа, а ïï імітація. Партія «Голос» вимагає оновлення і ВРП, і ВККС для проведення повноцінної судової реформи.

Підписуйся на нашi

ще новини