Успішне витіснення російської церкви з України може бути тільки результатом системного підходу, — Андрій Осадчук

Успішне витіснення російської церкви з України може бути тільки результатом системного підходу, — Андрій Осадчук

Щоб позбавити Україну впливу і присутності російської православної церкви потрібен комплексний підхід. Зараз саме цим шляхом суспільство, законотворці, правоохоронці і місцеві лідери рухаються, і результат вже є, а буде — більше. Так вважає заступник голови партії «Голос», народний депутат Андрій Осадчук.

«У нас триває процес видавлювання російської церкви з України. Станом на початок січня, ми рухаємось дуже непоганими темпами, головне вже маємо відчутні результат. Десятиліттями було зрозуміло, що російська церква — це не церква в розумінні релігійної інституції, а бойовий підрозділ російської фсб, яка успадкувала все ще з часів КДБ, коли співпрацювала з радянською владою.

Але в боротьбі з московськими попами тільки каральні заходи не будуть ефективними, тут потрібна системна злагоджена робота на всіх рівнях. Важливі рішення Верховної Ради і так само важливо працювати з місцевими лідерами громадської думки, важлива роль місцевого самоврядування і ПЦУ. Релігійні громади на місцях орієнтуються саме на місцевих лідерів. Треба працювати з людьми. Церква — це таки люди перш за все», — наголошує народний депутат.

Також важлива робота правоохоронних органів і прийдешні судові рішення за підсумками слідчих дій.

«Тішусь, що активізувалась СБУ. Важливо, що деокупація Верхньої Лаври пройшла спокійно без ексцесів. Були побоювання, що будуть якісь провокації, але представники російської церкви просто злякалися і здали позиції без жодного спротиву. Виявилось, що вони бійці, тільки коли кремль може їх захистити або безпосередньо, або через колаборантів у владі, а коли цього немає — вони відразу дають задню. Тому думаю, ми зараз рухаємось в правильному напрямку з правильною тактикою і стратегією», — акцентує представник «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини