Перемога в кейсі конфіскації коштів російського олігарха Малофєєва буде, коли перший долар надійде Україні, — Кіра Рудик

Перемога в кейсі конфіскації коштів російського олігарха Малофєєва буде, коли перший долар надійде Україні, — Кіра Рудик

Рішення США про передачу Україні конфіскованих в російського олігарха Костянтина Малофєєва коштів — це півсправи. Повна перемога відбудеться тоді, коли ці кошти надійдуть Україні. І слід докласти усіх зусиль, щоб це відбулось до серпня місця. На цьому наголошує народна депутатка України, лідерка партії «Голос» Кіра Рудик.

«Ми будемо вважати, що перемога в цьому кейсі буде тоді, коли перший долар буде використано українськими громадянами на відбудову і компенсацію. Отримання коштів — це питання декількох місяців і воно залежить виключно від бюрократичної машини США. Як ми знаємо, в серпні більшість політичних організацій йдуть у відпустку, тому наша задача зараз зробити так, щоб це відбулося до початку серпня. І зараз робота з нашими американськими партнерами ведеться, щоб реалізувати це до сезону відпусток», — пояснює народна депутатка.

Попри те, що Канада раніше за США ухвалила зміни до законодавства щодо конфіскації російських активів, ця країна втратила час на бюрократичні процедури. Зараз очікуємо, що Оттава вступить у своєрідні змагання у передачі активів рф Україні.

«Канада, яка перша ухвалила відповідне законодавство і конфіскувала 26 млн канадських доларів. Ці кошти лежать і чекають, яким чином їх передадуть Україні. Процес відбувається таким чином: є спілка канадських парламентарів (так само, як в нас робота група), які мають рекомендувати уряду, яким чином найкраще використати ці кошти. Є пропозиції від нас, є їх варіанти. І от розгляд цих варіантів призвів до того, що Оттава втратила час і США перші мають рішення про передачу активів Україні», — зауважила лідерка «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини