Перед схваленням рішень щодо надання нових видів озброєнь Україні партнери зважують комплекс факторів, — Сергій Рахманін

Перед схваленням рішень щодо надання нових видів озброєнь Україні партнери зважують комплекс факторів, — Сергій Рахманін

Будь-яке нове озброєння для України потребує від партнерів певних дій, які вони проводять. І це є однією з причин зволікань, які ми спостерігаємо. Це на прикладі американських далекобійних ракет ATACMS пояснив народний депутат «Голосу», член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін.

«Перед наданням кожного виду озброєння американський уряд перевіряє те, чи не буде це певним поштовхом до ескалації. І ATACMS не є винятком з огляду на те, що він може вражати обʼєкти на території рф. Крім того, цих боєприпасів не так багато, як здається багатьом і як нам би хотілося. Тому їх передача — завжди ризик для безпеки такої великої країни як США. Далі: перед наданням потрібно перевірити стан боєприпасів і провести певний аудит», — зауважує народний депутат.

Також, за словами Сергія Рахманін, вкрай важливо для партнерів розуміти, як використовується ця зброя.

«Американці не лише вимагають звітності за надане озброєння, вони прагнуть, щоби зброя застосовувалась належним чином. Вони мають бути впевненими, що наші Сили оборони не використовують GMLRS чи Excalibur, умовно кажучи, по ВОПу чи пікапу, а не по центру управління чи складу БК. Бо це дорого й неефективно. Тому перед тим, як передати будь-який новий зразок озброєння, вони мають бути впевнені, що особовий склад належним чином навчений, а військове керівництво усвідомлює специфіку застосування.

На жаль, росіяни багато чому вчаться й опанували деякі способи протидії західному високоточному озброєнню, тому, як я розумію, американці прагнуть, аби дорогі боєприпаси використовувалися прагматично, точково», — вважає представник «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини