Будь-які розширення перемовин по Донбасу будуть потрібні після відповіді на точку «нуль», — Кіра Рудик

Будь-які розширення перемовин по Донбасу будуть потрібні після відповіді на точку «нуль», — Кіра Рудик

Сьогодні ніхто не здатен змусити РФ виконувати свою частину мінських домовленостей, попри те, що агресор під нею підписався. Дискутувати потрібно про те, хто і яким чином зможе змусити РФ виконати пункт «нуль» — перестати стріляти. Про це заявила народна депутатка партії «Голос» Кіра Рудик.

«РФ підписалася під Мінськими домовленостями, але вона перша, хто не виконує їх і не буде виконувати. І тому будь-які перемовини, розширення форматів — це все потрібно буде робити, коли у нас буде відповідь на точку «нуль». Дискусію з того, що ми зробимо, коли виграємо, необхідно переформатувати в те, що нам зробити, щоб відбулася точка «нуль», — наголосила Кіра Рудик.

Якщо ми переформатуємо це питання, нам легше буде спілкуватися з міжнародними партнерами, з тими, хто готовий допомагати, підкреслила народна депутатка.

Розбиратися, чому саме сьогодні відбулися додаткові атаки з боку РФ — це намагатися зрозуміти, що в голові у тирана, який не керується логікою, додала вона.

Ми ж повинні концентруватися на тому, що можемо зробити самі.

«У нас є дві основні задачі. Перша — внутрішня — посилення власної армії, друга — зовнішня — побудова надійного партнерства з нашими міжнародними союзниками. Треба виконувати свою частину домовленостей для того, щоб інтенсифікувати домовленості, щоб нам могли постачати більше зброї, надавали більше підтримки і посилювали тиск на РФ. Потенційно зараз активізація може бути пов’язана з заявою ЄС, Європарламенту щодо виборів в РФ і щодо того, що вибори, які відбуваються зараз на тимчасово окупованих територіях — незаконні, нелегітимні і є прямим порушенням Мінських домовленостей, про які РФ так багато говорила», — резюмувала Кіра Рудик.

Підписуйся на нашi

ще новини